Loodisime talade peale 600 sammuga 45*45 prussid. Ühes toas olid talad trepi nullnivoost niipalju kõrgemad, et me otsustasime selle toa lävele 3cm astme teha. Ja mõnelpool oli talade vahe ligi 120 cm, nii et 600 samm laagivaheks tundus suur, sinna sai siis vahele 95*45 pruss pandud, et põrand vähem õõtsuks. Igatahes on see töö nüüd tehtud. Olgu, vetsupõrandale tuleb veel mõni lisalaag panna. Sinna tuleb keraamiline plaat põrandale ja kuidagi ei tahaks pragusid. Aga üldiselt ikkagi, tehtud!
Pildil ongi vetsupõrand. Selle saepuru sees tuleb veel tuhnida ja sobrada, et alt vannitoast vajalikud torud vedada. |
Laagide peal hõre laudis 120*20 lauast, siis plekk, siis toru. |
Kui laud sai maha, siis tuli laudade vahele plekk panna ja siis pleki soontesse torud. Viimaks soonega põranda OSB kogu selle kaadervärgi peale. Aga see töö pole poisikestele, oh ei, see on midagi hirmsat, kui palju üks OSB plaat kaalub. Kolmekesi vinnasime neid plaate. Ja siis puhkasime ja vinnasime edasi. Ainsaks plussiks see, et OSB ei pudise ega tolma, nagu see (ökk-ökk) kipsplaat, millega enam-vähem järgmise asjana vaheseinte kallale tuleb minna.
Sellel pildil on lisaks Karli toale ka trepihalli põrand pea-aegu tehtud. |
Nüüd näib meie vana pööning igatahes juba enneolematult elamiskõlbulik. Eelmise nädalavahetuse auahne plaan nägi ette, et kogu põrand saab tehtud. Õnneks tuli õigel hetkel meelde, et ka küttetorud tuleb alumise korrusega ühendada ja seda enne põranda valmimist. Muidu olekski äkki juba valmis. (Ei, tegelikult lihtsalt ei jaksanud rohkem teha, aga väsimuse korral on hea ettekääne ikka abiks.) Pealegi ei saa ju kogu aja toas ka olla selliste ilmadega. Sõstrapõõsas laiavad võililled, nii et naabrid ei ütle varsti mulle enam teregi. Ja maa vajab vett, eesotsas külvatud muruga ja vett ei ole, kui Neo kaevu pumpa korda ei tee. Sellegipoolest on teise korruse põrandast enamus tehtud ja see kõik näeb väga hea välja!